Slow fashion

Slow fashion

Asi nám dáte všetci za pravdu ak povieme, že dnešná doba je veľmi uponáhľaná. Každý sa len niekam náhli, nikto nemá na nič čas a ak sa do niečoho pustí, tak všetko musí byť spravené rýchlo. Postupne začínajú mať ľudia toho priveľa na pleciach, a tak sa rozhodli spomaliť a začali sa správať zodpovedne. To isté začína platiť aj v módnom priemysle. V tomto článku si priblížime pojem slow fashion, pre tých čo nevedia, to v doslovnom preklade znamená pomalá móda. S filozofiou slow fashion sa stotožňujeme aj my s našou značkou.

Slow fashion zmenil pohľad ľudí na módny priemysel a s ním spojenú masovú produkciu oblečenia. Kvantita vyrobeného oblečenia je postupne nahrádzaná kvalitou v menších množstvách, a tak táto móda prispieva k dlhodobo udržateľnej v oblasti životného prostredia. Zameriava sa na lokálnych výrobcov, ktorí vlastnoručne šijú kvalitné oblečenie, ktoré niečo vydrží a nerozpadne sa po troch praniach. Samozrejme, že za takýto kúsok oblečenia si budete musieť priplatiť, avšak kvalitné materiály vydržia viac ako len jednu sezónu a nikdy nevyjdú z módy. A za ďalšie, podporíte miestneho výrobcu pre dobrú vec a jeho poctivú prácu.

Dodávateľský reťazec je u lokálneho výrobcu transparentný, takže presne viete nazrieť do jeho výrobného procesu, ktorý veľakrát zabezpečuje on sám. Dôležité je uvedomiť si aj súčasti tohto výrobného procesu, ako sú napríklad nákup a obstaranie materiálu, proces návrhu produktu a jeho výroba, marketing a podobne.

Slow fashion kúsok by sa mal dať jednoducho skombinovať s iným oblečením aj vďaka jeho farbám a nenápadným vzorom. O tom, že naše produkty sú kvalitné svedčí aj fakt, že Marek si pri ročne najazdených 10 000 km bohato vystačí s dvoma setmi oblečenia, s dvoma krátkymi nohavicami a dvoma krátkymi dresmi.

Verte, že takto vyrobené oblečenie si zaslúži obdiv a pochvalu a dokonca od nás môžete nosiť unikátny kúsok ušitý na mieru podľa vašich rozmerov. :-)