Príbeh Velore

Sme malá rodinná firma, ktorá sa venuje výrobe ručne šitého cyklistického oblečenia na mieru, ktoré dokonale padne na postavu cyklistu. Tento nápad vznikol v roku 2017, kedy sme pre seba hľadali nielen pekné cyklistické oblečenie, ale aj také, ktoré by zodpovedalo mieram našej postavy. Hľadanie však bolo bezvýsledné. Postupne sme sa začali zaúčať krajčírskemu remeslu a ušili sme prvé cyklistické nohavice, svojpomocne, podľa vlastných predstáv. Zo šitia sa stala záľuba, ktorá prerástla v túžbu vytvoriť vlastnú značku cyklistického oblečenia. Snažíme sa vyrábať kvalitné produkty, ktoré zaručia príjemný komfort a zároveň estetický pôžitok z ich nosenia. Celá výroba sa odohráva za dverami našej dielne v Rimavskej Sobote.

Náš tím

Nas tim

Monika

krajčírka

Vyštudovala som SOŠ, odbor krajčírstvo. Po skončení školy som sa krajčírstvu venovala naplno. Moje skúsenosti začínali v Ozete, neskôr som pracovala v MADe či v Botexe. V súčasnosti je šitie mojou záľubou, ktorej sa venujem vo voľnom čase a pochopiteľne svojou prácou prispievam k tvorbe produktov značky Velore.

Marek

návrh a výroba produktov

Cyklistike sa venujem od svojho detstva, súťažne od 18 rokov. Stále aktívne pretekám na amatérskej úrovni a som tiež riaditeľom cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu. Mojou úlohou je zabezpečiť proces od návrhu produktu, jeho vývoja, testovania, až po samotnú výrobu. Neustále sa snažím pracovať na zlepšení našich produktov.

Michaela

dizajn a výroba produktov

K cyklistike ma priviedol Marek. Čas strávený na bicykli je pre mňa príjemným zážitkom obzvlášť vtedy, keď sa nechám viesť cestou a vychutnávam si okolitú krásu prírody. Nabije ma to pozitívnou energiou. Mojou úlohou je vytvárať dizajn produktov. Venujem sa tiež marketingu a pracujem s číslami.