Na bicykloch po Lombardsku alebo ako sme testovali jesennú kolekciu

Jeseň je u nás v plnom prúde. Čoskoro nás privítajú mrazivé novembrové rána, tie októbrové sú už pomerne chladné a dni sa čoraz viac skracujú. Aby sme mohli využiť posledné slnečné lúče, načerpať vitamín D a otestovať našu novú jesennú kolekciu, zamierili sme do Talianska, konkrétne do Lombardska. Práve táto časť Talianska je známa jazerom Como. Na brehoch jazera sa rozprestierajú mestá, ktoré siahajú až k obrovským kopcom, na ktorých je už vidieť začínajúcu jeseň. Lístie ešte nebolo sfarbené tak, ako v našej rodnej zemi, no postupne naberalo farby. V pozadí sme mohli vidieť vrchy majestátnych Álp. Tak čo viac si priať?

Dobrodružstvo začína

Hneď ako sme dorazili do Coma, sadli sme na bicykle a namierili si to priamo do centra mesta. V uliciach hrala hudba a terasy boli plné ľudí. Prípravy na profesionálne preteky Il Lombardia vrcholili a my sme mohli cítiť ich narastajúcu silu. Neskôr sme sa vydali do kopcov za mesto. Počas jazdy sme zároveň testovali jesennú kolekciu. Počasie nám prialo takže sa nám šliapalo dobre, no mne osobne dal kopec zabrať.

Cyklisticky dres SABBIA

Na jazdu sme zvolili funkčný dres, ktorý bol doplnený návlekmi na ruky. Návleky sú ušité z kvalitnej talianskej termo látky, ktorá udržiava teplo a chráni proti vetru. Tento všestranný kúsok oblečenia je dostupný pre pánov aj dámy v troch veľkostiach alebo je šitý na mieru. Je vynikajúcim spoločníkom počas chladných jesenných rán a večerov. Výhodou je ich rýchle oblečenie a vyzlečenie, vďaka čomu sa dá regulovať teplota počas jazdy na bicykli. Na nohách nás príjemne hriali termo nohavice Superroubaix, ktoré ponúkajú zateplenie a tiež ideálnu mieru kompresie. Obidva produkty sú vďaka svojmu materiálovému zloženiu príjemné k pokožke.

Vyčerpaní a hladní sme sa vrátili späť do mesta naobedovať sa. Na výber sme mali niekoľko miestnych podnikov, kde servírovali jedlo. Usadili sme sa na terase s nádherným výhľadom na jazero a objednali si obľúbené cestoviny.

Zlatá hodinka

Na druhý deň ráno po prebudení slnko nebolo ešte na obzore. Po raňajkách sme sa rozhodli svojpomocne nafotiť jesennú kolekciu. Počkali sme na tú správnu chvíľu a tento čas sme využili naozaj produktívne. Fotiť sme začali v blízkosti ubytovania, pri príjazdovej ceste. Vilu, v ktorej sme boli ubytovaní vlastnil starší manželský pár. V blízkosti ubytovania sa nachádzala menšia farma, kde pestovali hrozno, chovali kone a iné zvieratá. Najprv sme do parády zobrali termo nohavice a neskôr na rad prišli aj návleky na ruky. Niektoré fotky vznikli aj na terase, ktorá bola zariadená vkusným záhradným nábytkom.

Zakulisné fotenie

Poobede sme sa opäť vydali na bicykloch cez mesto naprieč veľkým kopcom. Keďže tento deň sa konali preteky pre profesionálov, nazývané aj preteky padajúceho lístia, mali sme v pláne zastať na kopci pod vrchom Civiglio a povzbudzovať cyklistov, ktorí sa k nám blížili. Najprv prešli sprievodné vozidlá, za nimi nasledovali policajné motorky na tiež motorky, ktoré točili priamy prenos spolu s tuctom fotografov. Spod kopca sme zrazu začuli hlučný zvuk vrtuľníka a vzápätí okolo nás prefrčali cyklisti. Bol pre nás neuveriteľný zážitok vidieť ich ako si to rúbu hore kopcom. Tá úžasná atmosféra, obrovská sila organizačného tímu všetko perfektne zabezpečiť a energia cyklistov, ktorí si išli po víťazstvo.

Cestou spať sa začalo ochladzovať a pomaly stmievať, a tak sme vytiahli na ruky návleky, ktoré nám v zjazdoch pomáhali tlmiť chlad. Keďže sme so sebou nemali žiadne svetlá, ocenili sme reflexné prvky na termo nohaviciach, ktoré sú umiestnené na zadnej, spodnej časti stehna pre vyššiu bezpečnosť a viditeľnosť na cestách.

Po stopách monumentu

Nasledujúci deň Marek pretekal na Gran Fondo Il Lombardia. Sú to jedny z mála amatérskych pretekov, ktorých trasa je rovnaká ako pri profesionálnych pretekoch. Skoro ráno sme mali problém s parkovaním, keďže sa na štart postavilo cez 1500 cyklistov. Po menšom strese sa Marekovi konečne podarilo dostať na štart len pár minút pred 7:30 hod. Bolo chladno, po slnku zatiaľ ani stopy. Termo nohavice spolu s návlekmi na ruky boli v tomto prípade tou správnou voľbou.

Gran FFondo Il Lombardia

Posledný deň cestou domov náš čakalo jedno milé pracovné stretnutie v TMF – Quality Cycling Pads. Pre tých, ktorým TMF nič nehovorí, ide o výrobcu cyklistických vložiek z Talianska. Boli sme si vyzdvihnúť pár pánskych ale aj dámskych cyklistických vložiek, keďže do budúcnosti pre vás chystáme vylepšenia. Počas stretnutia sme sa dozvedeli veľa zaujímavých a užitočných informácií, ktoré nám pomôžu v rozhodovaní pri ďalších objednávkach. Po privítaní nás usadili v zasadačke, rozprávali sme sa o ich aktuálnych produktoch, materiálovom zložení a odprezentovali nám aj nové pánske a dámske cyklistické vložky. Mali sme dokonca možnosť nahliadnuť do samotnej výrobnej časti a aj skladových priestorov. Sme radi, že môžeme spolupracovať s popredným výrobcom akým TMF je.

Navsteva TMF

Čas strávený v Taliansku sme si rozhodne vychutnali a už teraz premýšľame nad tým, kam povedú naše ďalšie cesty.