Fotenie oblečenia

Dlho sme nerozmýšľali a fotenie sme sa rozhodli absolvovať v malebnom meste v Banskej Štiavnici. Ide o historické mesto na juhu stredného Slovenska, ktoré je zapísané do Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Tiež je známe chránenou krajinnou oblasťou Štiavnické vrchy a v minulosti bolo povestné ťažbou kovov. Fotenie prebiehalo celý deň, od skorého rána. Počasie nám prialo, slnko svietilo a miestami bolo vidieť na oblohe obláčiky, ktoré dodávali fotkám ten správny jarný nádych. Našim úmyslom bolo lookbook ozvláštniť, a preto sme zvolili okrem ateliérového fotenia aj fotenie v exteriéri.

Skoro ráno sme sa vybrali za fotografom do Banskej Štiavnice. Všetko bolo dopredu naplánované a dohodnuté. Na mieste nás už čakal Dávid, ktorý bol v deň fotenia hlavný model. V Banskej Štiavnici je veľa krásnych ulíc a okolitých miest takže fantázii sa medze nekládli.

Cyklisticke nohavice VELORE

Na začiatok sme vybrali Námestie Svätej Trojice, ktoré sa nachádza v kopcovitej časti v centre mesta. Pri fotení sme sa usilovali o to, aby oblečenie na postave vyzeralo čo najlepšie (aby sa nekrčila látka a model bol vzpriamený), o všetko ostatné sa postaral fotograf. Pri štyroch produktoch sme sa snažili vytvoriť rôzne kombinácie cyklistických dresov a nohavíc.

Ďalej nasledovala Ružová ulica, ktorá patrí medzi najkrajšie v Banskej Štiavnici. Mohutné meštianske domy stojace po boku ulice sú ladené do pestrých farieb a celú ju zdobia. Vzniklo tam veľa zaujímavých a nápaditých fotiek. Zámerom bolo, aby fotky vyzerali prirodzene a mali myšlienku.

Cyklistické nohavice Velore

O pár krokov ďalej sa nachádza ubytovanie Dom Berg, kde sme sa rozhodli lookbook doplniť fotkami z interiéru. Dej sa nesie v znamení chystania cyklistu na tréningovú alebo rekreačnú jazdu na bicykli. Každý jeden z vás si v nich nájde svoj vlastný príbeh. K dispozícii sme dostali peknú, priestrannú izbu, ktorá bola zariadená v rustikálnom štýle, a tak nám nezostávalo nič iné, iba sa pustiť do fotenia. Dávid bol pripravený a o chvíľu bolo počuť už len cvakanie objektívu. Fotky boli zamerané predovšetkým na detail, pri ktorých sme chceli vyzdvihnúť minimalistický dizajn produktov, jednoduché línie a ručnú prácu.

Cyklistický dres Sabbia

Neskôr sme pokračovali k reštaurácii a kaviarni 4 Sochy. Veľa cyklistov, aj tých rekreačných sa počas jazdy na bicykli zastaví na kávu, limonádu prípadne minerálku. Cieľom bolo preto zachytiť aj tieto momenty.

Poobede sa teploty vyšplhali vyššie a práve z toho dôvodu sme sa vybrali za mesto, do Štiavnických vrchov. Keďže cyklistika je neoddeliteľnou súčasťou prírody, nafotili sme pár fotiek aj na cestách medzi lesom a pri Klingeri (Štiavnický tajch). Ako sa nám to podarilo, posúďte sami.